Warsaw

Frajeri občas potrebujú vypadnúť na samotku. Vzťah sa buduje hlavne vo dvojici a preto my s Danielom milujeme cestovanie. Náš prvý výlet za hranice smeroval do Poľska, lebo milujem poľstinu a Poľsko celkovo. No čo, sú tam pekné ženy 😂 a Victoria’s secret. Ulice sú veľké a čisté.
Nachodili sme asi dvadsať kilometrov a bolo nám dokonalo. S mojím #BFF, Danielitom, si uvedomujem ako má zdravý a krásny vzťah vyzerať. Verím, že tak, ako nám je dobre spolu teraz, bude aj naveky. Dobrý chlap dnes nie je samozrejmosť a ani dobrá žena. Keď máte svoj poklad, je dôležité pracovať na tom, aby to tak zostalo.
Určite Vám chcem dať dnes aj nejaké dobré rady pri cestovaní do Varšavy. Poďme na to.
Ak sa rozhodnete ísť vlakom (my sme cestou tam išli českými dráhami), vytlačte si lístok. Nestačí mobilná verzia, lebo na Poľskej strane nemajú prístroje na čítanie QR kódov (vitajte v 21. storočí 😃). Taktiež sme vo vlaku nemali reštauračný vozeň a po ôsmich hodinách s malou fľaškou vody a takmer žiadnym jedlom sme boli dosť vyhladovaní a dehydrovaní. Naspäť sme išli lietadlom a bolo to oveľa lepšie. Let trval hodinku a preto, ak nájdete lacné letenky, neváhajte!
Ubytovanie sme si našli cez Airbnb a podarilo sa nám nájsť skvelý byt blízko centra. Ani raz sme nepoužili mestskú dopravu a všetko sme mali blízko.
Možnosti, kde sa dá dobre najesť je niekoľko, ak neriešite vegan a healthy style. Nás najviac zaujala reštaurácia BRAVO eat and drinks, skvelú kávu a dokonca aj matcha latte mali v Ministerstvo Kawy a dokonalú chuť zmrzliny sme si vychutnali v Nice scream. Najbližšie, keď sa do Varšavy vrátim budem poctivo hľadať chutné šalatérie a dobré zdravé jedlá. Prípadne si radšej navaríme na byte 😇.
Vo Varšave sme boli iba dva dni a nestihli sme obehať múzeá, ale z vonku sme videli krásne pamiatky. Zaujalo nás staré mesto, Multimedia Fountain park a samozrejme, slečnu šopoholičku Galeria Mokotów. Musím povedať, že čo sa týka výpredajov, majú tam zľavy, aké som doteraz v Česku ani na Slovensku nezažila. Veľmi nízke ceny a krásne kúsky.
Varšavu vám úplne odporúčam na predĺžený víkend, kedy chcete len niekam na chvíľku vypadnúť a máte radi mesto. Nás s Danielom fascinujú mrakodrapy, veľkomestá, modernosti a zároveň história, takže výlet bol úžasný. Verím, že sa tam ešte vrátime.
Ak by ste chceli vidieť viac našich zážitkov z Varšavy, pozrite si najnovší vlog.
Prajem Vám krásny týždeň,
❤️ Barbora.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *