Time managment

Ahojte 🙂, zhruba pred týždňom som vám na mojom Instagrame a Facebooku položila otázku, že čo nové by ste si chceli na blogu prečítať. Prišlo mi niekoľko otázok a najviac ma zaujala tá, kde sa Veronika opýtala na môj systém plánovania, jednoducho povedané môj “time managment”.

Minulý rok som bola na skvelej prednáške, kde nám prednášajúci vysvetľoval metódu, ktorú vymyslel Franklin Covey. Volá sa “Big rocks“. Jej podstatu pochopíte z videa 🙂. Svoje povinnosti a úlohy si vždy usporiadam tak, aby som najdôležitejšie veci mala naplánované ako prvé. Na začiatku týždňa si napíšem do kalendára “tudúčka”, ktoré zaručene chcem stihnúť (moje najväčšie kamene). Myslím, že každý z nás ma iné priority. U mňa je to napríklad: modlitba, vlog, blog, angličtina, cvičenie, čas s Danielom a pod., ale aj vopred dohodnuté stretnutia a naplánované akcie. Toto sú oblasti, ktoré sa snažím naplánovať hneď v pondelok. Zvyšok plánovania u mňa funguje trošku ináč. Keďže sa mi program počas týždňa celkom mení, snažím sa časť vecí splniť hneď ráno, aby som mala zvyšok dňa priestor na úlohy, ktoré priebežne prichádzajú. Napríklad vždy mám ráno svoju osobnú modlitbu a väčšinou aj cvičím a odpovedám na maily.

Stredne veľké a menšie kamene si plánujem každý deň ráno po modlitbe. Sú to napríklad: varenie obeda, zavolanie maminke, hľadanie inšpirácie na Pintereste, čítanie knihy, pranie, upratovanie a pod. Mne to takto najviac vyhovuje, lebo už presne viem, čo ma v ten deň čaká. Niekedy sa stane, že musím aj svoje priority poposúvať na iný čas. Avšak tým, že ich mám vopred v kalendári, tak s nimi automaticky počítam a čas im vždy viem vyčleniť.

Horšie to je iba v prípade, že si veci nenaplánujem a potom som taký motko a len prokrastinujem. Áno, aj to sa mi občas stáva. Napríklad presne dnes. 🙈 Keďže som mala ráno doktorku a potom veľa veľa povinností, ešte som si nestihla sadnúť a poriadne naplánovať ako bude celý týždeň vyzerať, ale týmto článkom som namotivovala aj samú seba a hneď sa idem do toho pustiť. 👊🏻

Dajte mi v komentári vedieť, či vám tento článok trošku pomohol, prípadne ako si program plánujete vy? Máte nejakú špeciálnu metódu?

Prajem vám krásny pondelok a nech sa vám celý týždeň darí!

S láskou, Barbora. ❤️

3 Comments

  1. Snažím sa plánovať, lebo keď neplánujem mam pocit ze som stratená. Ale stále mam medzery 🙈 btw pekný článok ktorý ako stále prišiel vhod 🙂

  2. Mark Twain: na raňajky si daj žabu. Následne vieš že v ten deň sa ti už nič horšie nemôže stať.

    Tým som sa riadila v práci. Nepríjemné veci som riešila ako prvé. Potom ostali len mušky :). Teraz na materskej je to iné. Úloha znie stihnúť aspoň navariť kým prídu detská zo školy. A nezabudnúť ísť von sa prevetrať. Čím skôr ráno tým lepšie. To že nemám šancu stihnúť ani polovicu z toho čo by som chcela som našťastie už dávno pochopila.

    1. Tak to je ale samozrejmé, že sa nedá všetko stíhať. Materská je full time job a to som o tom presvedčená, keď vidím moju sestru a švagrinú. 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *