Teplákový život

Ahojte zlatíčka, už skoro tri týždne sa doma všetci traja liečime z vírusovej nádchy. Chorobu priniesol Daniel, potom som ju chytila na pár dní ja a nakoniec sa dostavila aj k Mateovi. Jeho prvá choroba, takže si viete predstaviť ako som to prežívala. On plakal, ja som plakala. Postupne však svitá na lepšie časy, tak snáď bude nádcha zachvíľu preč!

Po pôrode trávim doma viac času ako som zvyknutá a čím ďalej, tým viac siaham po pohodlnom oblečení. Kým som pracovala z domu bez Matea, nevadilo mi nosiť rifle. Teraz zisťujem, že mám málo pekných teplákov!😃 Cítim sa lepšie, keď som aspoň trochu upravená a tak si myslím, že postupne budú do môjho šatníka a možno aj na blog pribúdať pohodlné veci, ktoré vyzerajú štýlovo (podľa mňa). Dnes začínam jednoduchou kombináciou bielej a béžovej. Ozaj, béžová je farba môjho života na rok 2020 a možno aj dlhšie, uvidíme.😃

Dnešný článok vám píšem v spolupráci so značkou Lansinoh. Oslovili ma tesne pred pôrodom a kým Mateo prišiel na svet, poslali nám veľký balíček pomôcok na spoločný začiatok. Najviac som po pôrode ocenila lanolinovú masť na bradavky, lebo verím, že aj vďaka nej som nemala žiadne zranenia a kojenie bolo pre mňa takmer bezbolestné od prvého dňa. Čo sa týka kojenia, spočiatku som mávala veľmi veľa mlieka a tak som si niečo nazbierala aj na horšie časy a uskladnila to v mrazničke v sáčkoch na mlieko. Sú skvelé, pretože si tam môžete poznačiť dátum, čas a pod.

Keďže sa snažím fungovať čo najviac ekologicky ako som momentálne schopná, používam od nich látkové vložky do podprsenky. Posielajú ich v praktickom látkovom puzdre, v ktorom ich môžete prať. Ja som s nimi veľmi spokojná. Jedinou nevýhodou je, že keď vám zo začiatku tečie priveľa mlieka, potrebujete ich častejšie striedať. Ja som zhruba prvé tri týždne používala jednorázové, pretože som tieto látkové nestíhala prať. Neskôr som si našla systém a vždy po použití ich jednoducho preperiem v rukách mydlom a raz za čas šupnem do práčky.

Čo sa týka detskej kozmetiky, ktorú mi zaslali, tak zatiaľ som skúsila iba sprchový gél. Umývam s ním pokakaný zadoček a musím uznať, že vonia krásne a Mateovi vyhovuje. Olej vyskúšam až neskôr alebo ho podarujem, lebo teraz používam inú značku, s ktorou som zatiaľ spokojná.

Značka Lansinoh má na svojom webe veľa zaujímavých pomôcok a ak hľadáte niečo kvalitnejšie, určite si skúste pozrieť produkty od nich. Páči sa mi príbeh tejto značky a preto som rada, že som vám o nej a konkrétnych produktoch mohla čo to napísať.

Prajem vám krásny zvyšok týždňa a silno si držím prsty, aby sa mi podarilo napísať niečo pekné aj budúci týždeň!

S láskou, Barbora. ❤️

  

 

3 Comments

  1. Musim povedat, ze tato lanolinova masticka na bradavky zachranila moje kojenie pri prvom babatku. A bolo to fakt “vesele”. Takze mozem len a len odporucit.
    PS1: teplaky su super! (cim viac deti, tym viac teplakov 🤣 – mam 3 deti)
    PS2: Baska, vyzeras skvele!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *