Sloboda vo vzťahu musí byť obojstranná, #vzťahovéokienko

Ahojte zlatíčka, dnešný článok píšem na podnet niekoľkých súkromných správ, ktoré od vás v poslednej dobe dostávam a týkajú sa vzťahov. Mať krásny a šťastný vzťah je drina. Vzťah sa nezaobíde bez spolupráce, obety, prejavov lásky, slobody, ochoty a takto vieme pokračovať v zozname, ktorý sa zdá až nesplniteľný. Dobrá správa je, že sa dá mať krásny vzťah, ale musíte byť na neho dvaja. Keď si jeden užíva a druhý sa len obetuje, to nemá žiaden zmysel a je dobré si to čo najskôr uvedomiť.

V puberte som veci nebrala tak, ako ich beriem dnes. Dnes sa pozerám na vzťah viac z Božej perspektívy. Čítaním Nového zákona v Biblii si uvedomujem, že Boh ma veľmi miluje a nemusím byť s človekom, pri ktorom sa budem musieť stále iba obetovať a ustupovať od všetkých svojich hodnôt, postojov a záľub, od samej seba. Verím, že na Zemi mám byť s človekom, s ktorým máme spoločné záujmy, #couplegoals. Vo vzťahu chcem byť šťastná, mať vedľa seba BFF a u mňa je dôležité zdieľať aj vieru v Boha.

S vierou to má každý ináč a nie u každého je táto hodnota prioritou. Ženy sú viac emotívne a vzťah s Bohom prežívajú ináč ako muži. Ako som v úvode spomínala píšem tento článok na podnet niekoľkých správ, ktoré mi prišli od žien. Preto píšem hlavne o ženách, pre ženy.

Najlepšie sa mi píšu články z vlastnej skúsenosti. Ak mám byť úprimná, s rozumom skoro dvadsaťsedem ročnej ženy, by som neostala vo vzťahu s mužom, s ktorým sa neviem rozprávať a úprimne mu hovoriť o tom, čo prežívam, aj keď som občas histerka. Otvorená komunikácia je základ. Ja by som nebola s človekom, ktorý by mi povedal, že sa musím rozhodnúť, či mám radšej Boha alebo jeho. Mám radšej Boha a bodka. Buď sa to snaží pochopiť alebo nie. Nedovolila by som mužovi, aby ma tlačil do toho, aby sme spolu mali sex, ak som ja rozhodnutá ho mať až po svadbe. Ak by mi niekto povedal, že si chce so mnou skúsiť bývať pred svadbou, ale ja to tak nechcem, tak to neurobím. Jednoducho sú postoje od ktorých neustúpim a sú vlastnosti, na ktorých viem a chcem zapracovať a urobím to pre toho druhého. A platí to aj naopak, ak nejaký muž chce bývať so ženou a vyskúšať všetko predtým než si ju vezme, má právo byť s takou ženou, ktorá to úprimne cíti rovnako a nie je to pre ňu len tragická obeta, ktorú mu po svadbe bude vyčítať celý život so slovami, “ja som ti dala všetko a tak by si ty mohol teraz toto”. Tento postoj nie je fér voči vášmu frajerovi a je dôležité to vedieť. Sloboda musí byť obojstranná. Ak niečo na sebe mením, nie je to preto, aby som to tomu druhému neskôr vyčítala. Mením svoje postoje a vlastnosti preto, že som sa sama rozhodla zmeniť a už to úprimne vidím očami toho druhého.

V mojich vzťahoch pred Danielom som narobila veľa chýb práve v tom, že som nebola slobodná a na 100% sama sebou. Ublížila som si a dnes si poviem, že si z veľkej časti za to môžem sama, lebo som ustupovala od svojich zásad a nemusela som. V mori pláva veľa rýb a to je veľká pravda. Verte mi, že na tomto svete nie je jediný človek s ktorým musíte byť, ináč zomriete nešťastné. To je blbosť. Je pravda, že teraz, keď som Danielova manželka, tak už si neviem predstaviť byť s niekým iným, ale to preto, že sme manželia. Rozhodli sme sa jeden pre druhého na celý život. Keď sme boli ešte len kamoši, ktorí sa spoznávali, on balil inú dievčinu a mne sa trošku páčil tiež niekto iný a až časom sme zistili, že my dvaja máme tak veľa spoločného a že veci vnímame dosť rovnako a rozhodli sme sa byť spolu. Daniel je prvý muž, pri ktorom som sa mohla držať všetkých svojich hodnôt a byť na 100% úprimná a najviac najviac sama sebou. Na nič som sa nehrala a keď mi niečo vadilo, povedala som to a rovnako to fungovalo a aj funguje aj z jeho strany. Navyše, máme nekonečne veľa spoločných záujmov a hodnôt a to nás riadne spája. Preto nám je tak dobre. Máme slobodu, ktorú vzťah musí mať a ja som presvedčená, že v našom prípade je veľká pomoc aj Boh, ktorý je uprostred všetkého čo robíme a žijeme.

Možno som už článok na túto tému písala, ale cítila som, že to mám napísať znova a tak píšem a povzbudzujem všetkých, aby boli slobodní aj vo vzťahu.

❤️❤️❤️

Tak a čo tento môj outfit? Musím sa priznať, že som riadne šťastná, že ešte v ôsmom mesiaci tehotenstva si oblečiem moje sivé nohavice. Nosím ich veľmi rada v kombinácii s bielou košeľou a svetrom. Outfit je pohodlný, teplý a na prechádzku po Stromovke ako stvorený.

Prajem vám krásny týždeň.

S láskou, Barbora.❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *