Posúvajú ma malé víťazstvá

Ahojte moji milí, 😊 ráno, pred zrkadlom, som si uvedomila, že zdravé sebavedomie v mojom prípade nie je každodennou samozrejmosťou. Na jednej strane je občas normálne o sebe pochybovať, veď nie každý deň je nádherňajs. No z dlhodobého hľadiska si potrebujeme veriť. Chápem, že veľa mladých ľudí má problém veriť svojej jedinečnosti. Ja som dávnejšie našla spôsob ako si v takýchto obdobiach pomôcť. Snažím sa robiť malé veci, v ktorých dosahujem drobné víťazstvá. Napríklad. Dnešný deň som začala cvičením. Cieľom bolo zvládnuť sedem minútovú plank challenge. Keby som si na začiatku povedala, že to nedám, tak to nedám. Preto som išla do cvičenia s tým, že urobím maximum a cvičenie som zvládla takmer na 100% a to dokonca aj so správnou technikou pri cvičení. Prvé malé víťastvo bolo za mnou. Potom som si naplánovala ďalšie úlohy, ktoré sa mi darili plniť a vďaka tomu si viac verím a viem, že každý deň sa budem môcť postupne posúvať ďalej a ďalej.

Ak v nejakej oblasti dookola zlyhávate, skúste zmierniť tempo a hľadať spôsoby ako môžete dosahovať víťazstvá. Pozerajte sa na seba reálne a nedávajte si zbytočne viac, než je potreba. Skvelý pomocník je plánovač dňa. Môžete si každé ráno naplánovať úlohy na celý deň a priradiť k tomu čas. Ak niečo nestihnete, prípadne vám to bude trvať dlhšie alebo kratšie aj to si poznačne, aby ste vedeli ako si úlohy zariadiť do budúcna. Toľko moja malá rada na time managment.

Ozaj, chystáte sa tento rok do Prahy? V tom prípade vám dám tip na skvelú prechádzku. Oproti náplavke je chodník, po ktorom si môžete užiť krásnu Prahu, vidieť veľa labutí pokope a urobiť si peknú fotku na pamiatku. Presne tak, ako som to urobila aj ja.

Prajem vám krásny štvrtok,

s láskou Barbora. ❤

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *