Pomaly zrýchľujem

Keď odíde sneh z ulíc, na scénu prichádzame my “Runners”. Dovolím si zaradiť sa do tejto skupiny, lebo v letnej sezóne behám často, beh milujem a je to najlepší liek na všetky pains. Priznávam, zaručene nie som bežecká šelma a zatiaľ neplánujem maratón, ale aj beh je spôsob, ktorým sa učím žiť medzi pozemšťanmi. Dnes som absolvovala taký svoj prvý sezónny tréning a bolo to celkom vtipné. Ako som už minule písala, mám teraz nejaké zdravotné problémy, kvôli ktorým potrebujem byť čo najmenej v strese a zároveň sa vyhýbať zime. V Prahe máme nádherný slnečný deň, preto som si obliekla asi štyri vrstvy oblečenia, pustila The Good Christian Music Blog a povedala som si, že si zabehám. Dva roky za sebou som mala únavovú zlomeninu a momentálne sa necítim najlepšie, ale nemyslím si, že by som sa mala prestať úplne hýbať. Predsa len som modelka tohto blogu and I love it!

Za tie dva roky mi moje telo povedalo, že niečo robím zle, ale to neznamená, že je to iba kvôli pohybu. Bolo to kvôli môjmu celkovému fungovaniu, pracovaniu, rozmýšľaniu, strave a v poslednom rade kvôli pohybu. V každej životnej oblasti máme momenty, kedy sa nám dlho dlho nedarí, sme frustrovaní a padáme na zadok. To je signál. Niečo v tom celkovom prežívaní robíš zle. Buď je tvoja cesta iná alebo tá, ktorou kráčaš potrebuje iné tempo. Ja momentálne nič nehrotím. Dnes som si dala krásne štyri kilometre za tridsať minút a bola som šťastná, lebo som behala.

Nie je úspech zabehnúť pätnásť kilometrov a potom odpadnúť únavou. Pre mňa je úspech zabehnúť štyri zdravé kilometre, vládať na ďalší deň vstať a poobede si zabehať o pol kilometra viac. A verím, že ani Boh odo mňa nechce, aby som sa zničila. Vo všetkom, čo robím si uvedomujem, že môj Otec vidí to, čo iný nie. Chápe, čo ostatní nie. Nekonečne miluje a ako by povedal môj múdry ujo Václav: Was kann uns scheiden von der liebe Christi? NICHTS! S tým kráčaj, to ži a bude ti najlepšie!

Zimné outfity dopĺňa hlavne moja voda Miss+, pretože bez jej minerálov si život už ani neviem predstaviť. Vedeli ste, že magnézium je pre ženy veľmi dôležité a denne by sme ho mali prijať 500 miligramov?

kabát: second✋, rukavice: Orsay, kabelka: handmade by Daniel Seman, nohavice: H&M

foto: Daniel Seman

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *