Párty roka

Pri plánovaní svadby, zhruba od mojich trinástich (lol), som sa držala myšlienky, aby to bol najzábavnejší a najradostnejší deň môjho života. Už ako malá som sa na svoju svadbu tešila. Myslím, že preto bola ešte krajšia ako som si predstavovala. Miesto, jedlo, moje šaty a lodičky, dobrí a blízky ľudia, atmosféra, sloboda, všetko na jednom mieste. Neviem slovami opísať ako veľmi som si to všetko užila.

Naša svadba bola netradičná, ale slovenská. Obrad sviatostného manželstva sme mali v kostole a potom sme sa všetci presunuli do veľkej stodoly, kde mal každý hosť zadelený stôl, ale nikto nemal presne určené miesto na sedenie. Privítali sme sa prípitkom, ktorý predniesol náš kamarát Michael, pán farár nám požehnal jedlo a namiesto klasických chodov sme mali švédske stoly. Vopred sme dali všetkým vedieť, že svadobnú hostinu plánujeme ako grill párty a táto forma sa páčila všetkým prítomným. Ľudia si brali, kedy chceli a čo chceli. Mali sme skvelý catering a ak budete mať záujem, veľmi rada vám posuniem kontakt (stačí mi napísať mail). Prvý tanec sme mali pieseň, ktorá hrá aj v pozadí nášho svadobného videa a spieval nám ju môj brat, ktorý mal zároveň okolo desiatej večer asi tridsať minútový koncert. Áno, na našej svadbe. Ľuďom sa aj táto kultúrna vsuvka páčila.

Ja a ani Daniel nemáme blízko k ľudovej hudbe. Ja som tancovala street dance a preto sme si na celú noc vybavili DJ-ja Kubu (tiež vám rada posuniem kontakt). Do programu sme zaradili krájanie svadobnej torty a aj hádzanie kytice. Ako prekvapenie od našich priateľov sme dostali krásny ohňostroj a keď sme sa vrátili do stodoly, nasledoval polnočný “redový” tanec. Klasickú ľudovku sme vymenili za pesničku Sway od Pussicat dolls. Náš DJ to dokonalo namixoval a ja s Dankom sme si stihli s každým zatancovať. Bolo to super!

Píšem vám celý tento článok z jedného jediného dôvodu. Svadba, je veľmi dôležitý deň vo vašom živote. Nebojte sa ju urobiť presne takú, ako chcete. Je to váš deň. Je to vaša oslava. Ľudia, ktorí tam prídu majú radi vás. Presne takých, akí ste a preto sa rozhodnite dať do celej prípravy vaše srdce. My sme si išli vlastnou cestou. Svadba mala tému “Instagram wedding day” a hostina bola jednoduchá grill párty. Ľudia boli na záver nadšení z toho, že tá svadba je presne ako my dvaja s Danielom.

Kvety a výzdobu mi robila moja sestra (ktorú si tiež môžete obednať na svoju svadbu). Zaujímavosťou v našej sále bol detský kútik, ktorí sa deťom veľmi páčil. Mali sme aj stôl pre netanečníkov, kde bolo množstvo spoločenských hier. Na parkete bol košík s flip-flops, pre všetky žienky, ktoré by boleli nohy v lodičkách a ako darček sme pre hostí pripravili kaktusy s nápisom “nech láska rastie”.

Na záver chcem popriať všetkým, ktorí svadbu plánujú a všetkým, ktorí o nej snívajú, aby bola presne taká a ešte lepšia než očakávate. Nebojte sa snívať odvážne sny o láske na celý život. Boh má rád tieto sny, lebo prinášajú jeho lásku medzi nás ľudí.

Krásny večer, s láskou, Barbora. ❤

 

Za fotografie patrí veľká vďaka Jakubovi a Nore. | nora-jakub

 

  
  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *