Odchádzam na materskú dovolenku

Ahojte zlatíčka, tušíte správne ak čakáte, že v tomto príspevku sa s vami rozlúčim. Úprimne neviem na ako dlho a či vlastne náhodou nie navždy, ale už dlhšie mi v hlave vŕta myšlienka prestať na dlhšie blogovať a vlogovať. Prečo, sa dočítate ďalej. Každopádne zatiaľ to je na rok 2020 a potom sa uvidí čo bude ďalej.

Pôrod podľa mňa totálne zmení život každej ženy. Sú ženy, ktoré čakajú kým skončí šestonedelie a tešia sa na rozbehnutie vlastného biznisu, potom ženy, ktoré si pôrod dosť odtrpeli a potrebujú sa dať fyzicky dokopy. Ženy, ktoré nejako fungovali pred pôrodom a počítali s tým, že po pôrode to bude plynule pokračovať. Tam som si myslela, že patrím aj ja. Nakoniec som sa ocitla v skupine, ktorá spozná, že chce dať celé srdce na chvíľu iba do rodiny. Je super, že každá sme iná a každá z nás to cíti rozdielne. Ja som bola rozhodnutím pracovať po pôrode strašne ovplyvnená mamkami, ktoré to tak robili. No zistila som, že to nie je moje rozhodnutie, ale že som sa rozhodovala na základe ľudí, ktorých som sledovala. Chcela byť ako ony. Viete ako to myslím? Je jasné, že to nemôže fungovať, lebo moje vnútro mi hovorilo niečo iné. Preto tá nepravidelnosť prispievania. A len aby som uviedla veci na správnu mieru, uznávam každý typ mamky. Každá sme iná a každá nech si robí čo považuje za správne v daný moment.

Na blogu som pracovala od roku 2010 a nie vždy sa dalo pracovať ako by som chcela, ale snažila som sa najviac ako to išlo. Teraz toho voľného času až tak moc nemám a potrebovala som si opäť prehodnotiť svoje priority. Asi ma tak nejako omrzela nedeľa, kde sme riešili ako nafotíme príspevky na blog a za ktorými kríčkami sa prezlečiem, aby ma nikto nevidel (aby som mohla nafotiť aspoň dva outfity). Chcem nedeľu viac svätiť. Ísť do kostola, na rodinnú prechádzku a spať vždy keď sa dá!😀

Cítim v mojom rozhodnutí obrovský pokoj a požehnanie. A dokonca sa teším, že s Dankom a Mateom budeme mať viac času pre seba. Veľmi vám ďakujem za všetky povzbudenia, ktoré ma motivovali pracovať v online svete. Ani si neviete predstaviť ako mi to mnohokrát pomohlo pri tvorbe. Veľmi si to všetko vážim. (Uf tento článok sa ťažko píše, lebo slzy v očiach, nadšenie, že ma čaká niečo nové a dať to do slov je ťažké).

Na začiatku roka sa vždy veľmi intenzívne modlím a premýšľam nad tým, kde mám daný rok byť a čo robiť. Ak mám byť úprimná, nie vždy som to rozlíšila správne, respektíve som dobrovoľne nepočúvala som vnútorný hlas. Sú to presne tie roky, kedy som sa na svojej tvrdohlavosti dosť popálila. Teraz vám ani neviem opísať aký pokoj cítim pri myšlienke, že nemusím pracovať a že tvoriť môžem vždy, keď sa mi bude chcieť. Ak si vravíte, že to som mohla aj doteraz, tak to úplne nie je pravda, lebo kvalitný content si žiada pravidelnosť.

Nebojte sa, neruším všetky sociálne siete. Ak chcete občas čo to o mne počuť, môžete sledovať môj instagram. Tam z času na čas niečo pridám, ale už to bude vždy iba keď sa mi bude chcieť a ak dva týždne nič nepridám a potom dám tri príspevky po sebe, tak to bude presne preto, že som urobila toto moje rozhodnutie. Celé toto moje fungovanie som zdieľala aj s mojou kamkou Lenkou a došli sme k záveru, že keď sa zrúti môj Instagram, svet sa nezrúti.😃 A ak po roku zistím, že chcem robiť niečo úplne iné, tak aj to je v pohode. Kvalitný biznis sa dá rozbehnúť v každom veku a môj čas očividne ešte neprišiel. Myslím, že keď budem viac počúvať Boha a hľadať cesty, ktoré mi pripravil, všetko bude ako má.

Ani neviem či som napísala všetko, čo som chcela, ale snáď áno. Ešte raz obrovské ďakujem. Opustiť niečo čomu som 10 rokov verila je veľmi ťažké, ale cítim veľkú potrebu to na rok 2020 ukončiť aj keď neviem ako to skončí. Mám vás rada. Buďte mocne požehnaní.

S láskou, vaša Barbora.

  

2 Comments

  1. Presne si to vystihla 🙏
    Žena môže mať plán. Ale aj bábo má nejaký plán. A spolu si musíte tie plány spojiť tak, aby vám obom bolo najlepšie.
    A čo funguje u sto kamošiek nemusí u teba.
    Veľký klobúk dole, že si radšej dáš pauzu ako by si mala robiť niečo len preto, aby bolo.
    Užívajte si najviac seba a veľa zdravia a lásky prajem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *