Nosím šaty po kamoške

Ahojte 🙂. Recyklácia, no plastic život, chránenie prírody, sú dnes veľmi silné a často opakované témy. Naša Zem trpí nadmerným konzumom a je na čase to viac riešiť. Trvalo mi dlho, kým som nad tým začala viac uvažovať a riešiť danú problematiku. Skôr som sa téme ochrany životného prostredia vyhýbala a moja maximálna snaha končila pri triedení odpadu😬. Od nového roku mi stále viac behali hlavou myšlienky, kde raz budú žiť generácie po mne. Moji rodičia sa o Zem pekne starali, tak môžem aj ja. Klamala by som, ak by som povedala, že nevstúpim do fast fashion obchodu, ale už tam nechodím tak, ako kedysi. Výpredaje ma neohurujú a teším sa, keď môžem podporiť našich dizajnérov. Na plavárni si už nikdy neodtrhnem sáčok na mokré plavky, ale zabalím ich do uteráka. Nakupujem s rozumom a čo sa týka stravovania, snažím sa variť a jesť len toľko, koľko moje telo potrebuje🙃. Nechcem jedlo vyhadzovať. Nevadí mi nakupovať v sekáči a nevadí mi posúvať moje oblečenie ďalej. Postupne ako sme sa nechali ovládnuť konzumom, sa môžeme od neho oslobodiť. Krok po kroku. Ako sa to darí vám? Máte nejaké super nápady ako pomôcť našej planéte? Napíšte komentár pod príspevok a určite inšpirujete mnoho ďalších 😘.

S láskou, Barbora ❤

šaty: zdedené po kamoške Ivke

 

5 Comments

  1. Mne pred pár mesiacmi napadlo znovu sa vrátiť k textilným vreckovkám, tak ako to robili naše babky 🙂 je to šetrné k stromom a ľahko sa perú…taktiež sa mi páči nápad kovových/nerezových slamiek, namiesto jednorazových, či už doma alebo v kaviarňach. Chce to len odhodlanie ☺

  2. Na nákupy používam platené tašky, aj na ovocie a zeleninu, nekupujem zbytočne jedlo (sladkosti v plastových obaloch), snažím sa nenakupovať vo fast fashion obchodoch (polovicu šatníka aj tak nenosím, na čo sú mi ďaľšie kusy), používam drevenú zubnú kefku a drevený hrebeň, nepoužívam sprchovací gél ale tuhé mydlo, nepoužívam zbytočnú kozmetiku, nekupujem plastové fľaše, ale používam svoju vlastnú, triedim odpad, využívam kompost.

  3. Tieto snahy sú veľmi potrebné a veľmi krásne <3 Možno sa to nezdá, ale práve v Prahe a celkovo vo veľkých mestách sa dá pohodlne nahradiť veľa plastov inými alternatívami. Ja som si v Brne zvykla chodiť do bezobalových obchodov, kde všetko jedlo vždy vyzerá veľmi lákavo, človek si to môže doma uložiť do štýlových nádob a má na tie krásne farebné fazule, ryže a všetko ostatné omnoho väčšiu chuť 🙂 Budúci týždeň sa chystám na výrobu jogurtu z farmárskeho mlieka vo vratných fľašiach, tak dúfam, že to nebude fiasko a posuniem sa opäť o kúsok ďalej 🙂 Držím palce aj Tebe!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *