MamaBear ❤️ 18tt

Ahojte, 🙂

viem, že z každej strany mojich sociálnych sietí na vás kričí novinka, že som tehotná, ale pre mňa to je tak obrovská radosť, že neviem fungovať ináč a vy toto moje prvotné pobláznenie musíte vydržať. Časom sa ukľudním.😂Práve som v osemnástom týždni, bábo zatiaľ nekope a tak mi ostáva iba dúfať, že mu je u mňa dobre a že všetko je v poriadku. Poviem vám, je to celkom stres tieto prvé mesiace, keď anjelika necítite iba veríte a modlite sa.

Pred pár dňami som vonku pustila vlog, kde som odpovedala na zopár otázok ohľadom tehotenstva a vaše reakcie sú tak milé! Ďakujem vám za krásne želania a modlitby. Veľmi si to vážim. Som šťastná, že konečne o tom všetkom môžem trošku aj hovoriť a písať, lebo držať takéto tajomstvo štyri mesiace nie je žiadna sranda. Zopár faktov o mojom tehotenstve som zabudla spomenúť vo vlogu a tak sa s vami o tom dnes pozdieľam.

Prvé dva týždne, keď mi začali fakt crazy nevoľnosti, nemohla som jesť nič iné iba krekry, tyčinky, piškóty a občas som si dala aj colu! Je to vtipné, lebo všetky tehotenské appky vám hovoria ako zdravo máte jesť. Ja som si radšej články nečítala a jedla som, čo som mohla. Zelenina mi smrdela, avokádo nemôžem cítiť doteraz a moja ranná oatmeal bola na pár mesiacov odstavená. Milované arašidové maslo už nie je až taká láska a keď sa ma teraz opýtate na čo mám najviac chuť budú to buď kyslé uhorky, horčica alebo čipsy!✌🏻 Samozrejme, nevoľnosti mám už za sebou a snažím sa jesť tak zdravo, ako to len ide. Je sranda ako sa všetko zmenilo. Hlavne v jedle. Mala som obdobie, kedy som milovala PhoGa a Daniel bol asi 3 krát v týždni u Vietnamca, aby ma potešil.

Ozaj vo vlogu som nepovedala, že Daniel je jeden skvelý muž! Veľmi mi pomáha a stará sa o mňa. Niekedy to až nechápem. Či cez deň alebo uprostred noci je úplne obetavý a ochotný mi pomôcť. Oveľa lepšie sa mi zvláda tehotentvo aj vďaka nemu. Keď mám chuť plakať kvôli hocijakej blbosti, len ma objíme a stojí pri mne. Hovorím mu o všetkom, čo sa deje v mojom vnútri, o každej pochybnosti a strachu a on to všetko nesie so mnou. Niekedy mám až výčitky, kedy mu to všetko vynahradím, ale snažím sa byť aj ja dostatočne pozorná manželka a myslieť na jeho radosti.

Štvrtý mesiac, keď som už mala bruško, ktoré nešlo zapnúť do mojich kraťasov, fotila som niektoré outfity na Instagram tak, že som mala rozopnutý rozporok a veľké tričko. Tehotenská móda sa mi moc nepáči a keď som sa snažila nájsť niečo dobré v sekáčoch, bola som totálne neúspešná. Našla som si jedny nohavice na traky, ale zopár vecí som si musela kúpiť aj vo fast fashion predajniach. Nechcela som, ale vzhľadom na to, že som potrebovala jedny kraťasy, rifle a šaty na sestrinu svadbu, povedala som si, že si to kúpim. Uvidíme s čím príde Jasmina a Milan (JaMi) a či si v ich tehotenskej značke niečo nájdem. Je skvelé, že čo to som podedila po mojej sestre.

Čo sa týka môjho bruška, tak je zatiaľ malinké, ale už by malo pomaly rásť. Sú však dni, kedy sa mi proste nafúkne. Myslím, že sa nejako extra nezväčšujem aj preto, že cvičím každý deň, pondelok až piatok. O mojom cvičení vám natočím nejaké video, aby som vám povedala ako sa snažím udržať fit a zároveň byť dostatočne opatrná. Každopádne, cvičiť počas tehotenstva je úplne v poriadku, ak nemáte rizikové tehotenstvo. Ak by vás to zaujímalo, tak zatiaľ som pribrala cca 3 kg a som pripravená na to, že to bude ešte rásť. Najprv som z toho mala paniku, lebo nechcem nejako strašne pribrať, ale postupne si cvičím svoj mozog tak, že kilá teraz nie sú podstatné. Dôležité je vytvoriť bezpečný domov v mojom tele pre dieťa.

No a už má tento príspevok viac slov než by sa mne samotnej chcelo čítať a tak tuto končím aj keď by som vám najradšej napísala knihu o tom všetkom, čo som musela pred vami tajiť. Budem sa tešiť, ak mi tu napíšete nejaký pekný komentár.

Majte krásny deň. S láskou, Barbora. ❤️

2 Comments

  1. Už tvoj blog sledujem dosť dlho a cez všetko tvoje slová, fotky a životné okolnosti, si pripadám, že to tak nejak prežívam s tebou ako kamarátka. Preto ma aj táto správa potešila, určite budete krásna rodinka 😉 Som rada, že si späť s písaním a môžeme si prečítať nový článok a pozrieť fotky (oboje opäť veľmi pekné) 🙂 Všetko dobré vám prajem :* !

    1. Ahoj Janka 🙂 Ďakujeme krásne a som ozaj šťastná, že si už môžem tehotenstvo užívať a trošku o tom hovoriť. Maj pekný deň! ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *