Hlavou proti stresu

Ahojte, “až 90% ľudí zažíva stres aspoň dva krát do týždňa. Štvrtina ľudí považuje stres za súčasť každodenného života. Má na organizmus také negatívne účinky, že by malo byť v záujme každého, kto ho prežíva, odstrániť jeho prejavy, keď trvajú dlhšie alebo sú závažnejšie, inak môže poškodiť zdravie a dokonca ohroziť život.” Takto to zhrnuli na webovom portáli denníka Pravda. Ako zvládate stres vy?

Stres je oblasť, v ktorej sa učím rásť. Zistila som, že najväčší pomocník je čas na upokojenie. Vždy, keď sa prichytím, že “stresujem”, snažím sa nájsť tiché miesto, kde si môžem rozumom vysvetliť, že nie je dôvod robiť paniku. Najzradnejší je v mojom prípade stres spojení so zdravím a viem aj konkrétne povedať prečo. Bojím sa bolesti. Nemám rada, keď ma niečo neznesiteľne bolí a nič nezaberá. Vtedy je to ozaj na nič. No ak stresujem nad bolesťou, ktorú ešte ani nemám, podľa mňa si ju aj sama nejako podvedome privolám.

Pri strese je najdôležitejšie vedieť nie len prečo mám stres, ale aj odkiaľ prichádza, kde má koreň. Ak dlhodobo stresujete, prajem vám nájsť si čas na riešenie.
Máte pocit, že uprostred rušnej ulice mesta sa nedá nájsť chvíľka ticha? Zájdite do kostola. Je jedno, či veríte v Boha, ktorého verím ja alebo nie. Fakt, že v kostole je nadprirodzený pokoj mi potvrdili už viacerí moji kamaráti. Kostol nespadne ak do neho vojde niekto, kto tam bežne nechodí.
Jeden z mojich obľubených sa nachádza na Karlíne, kde vznikol aj tento photoshoot. Je otvorený celý deň a je nádherný! Som veľmi rada, že sme vytiahli zo skrine moje nové šaty z Reserved. Donielsa som si ich z Varšavy.
To je dnes odomňa všetko a prajem  vám krásny týždeň.
S láskou, Barbora 

pedikúra: Royal Jessica Salon

šaty: Reserved

náhrdelník: H&M

6 Comments

  1. Ahoj Barborka, Tvoja mama mi hovorí, ta šak jej už dačo napíš na rozum. Tak ti píšem. Na Lumen som v repríze počula rozhovor s tebou. Chválim ťa za úprimnosť prejaviť vieru v Boha a nielen tam, ale aj verejne. Dúfam, že bude spokojná, tá tvoja mama. A ináč pekne ladíš s tými vráta mi za tebou. Tetka Funketka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *