Ginger shot

Ahojte 🙃, pripravila som si pre vás rýchli recept na domáci liek proti chrípke, prechladnutiu a celkovo na posilnenie imunity. Už tretí deň ležím v posteli a snažím sa čo najskôr vyliečiť zo škaredej chrípky. Ginger shot mi pomáha mať sa lepšie a keď ho pijem každý deň, tak ma aj menej bolí hrdlo. Pripravujte si ho preventívne, aby ste mali v tieto chladné dni dostatok vitamínu C. Ozaj, ak recept vyskúšate, napíšte mi do komentára ako sa vám podaril 🤗 a v prípade nejasností máte celý postup aj nafotený. Poďme na to!

Ginger shot robím vždy pre dvoch a aj recept je tomu prispôsobený. Potrebujeme:

1 olúpaný a nakrájaný pomaranč

olúpaný zázvor, približne 4 cm z hrubšej časti koreňa

1 dcl vody, používam filtrovanú, pretože doma máme tvrdú vodu.

Všetko spolu vložíte do mixéra a mixujete, kým zmes nie je dôkladne vymiešaná. Hotovú štavu s dužinou precedíte cez gazu alebo použijete “Nut milk bag”. Ja som si tieto sáčky objednala cez internet a využívam ich na rastlinné mlieka, zelené šťavy a všeličo iné.  Neviem si ich vynachváliť a cena je úplne smiešna. Mám 5 sáčkov za 3 eurá.

Ginger shot pijem zhruba 10-15 minút pred jedlom. Sú rôzne iné recepty a príchute, ale tento mám najradšej, pretože je veľmi ľahký a strávim pri ňom zhruba päť minút aj s umytím mixéra.

Tak a to je na dnes všetko. Všetkým chorým žehnám skoré uzdravenie a zdravým ochranu pred chorobami. Majte krásny večer.

S láskou, Barbora ❤.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *