Dobro a zlo

Milí moji čitatelia. Dávno viete, že nie som zastáncom filozofie “zlo je len nedostatok dobra”. Dobrý skutok je dobrý skutok a hriech je hriech. Keď sa zachovám zle, musím sa vedieť ospravedlniť. Keď niekto ublíži mne, chcem čo najskôr odpustiť.

Zhruba do roku 2015 som žila v akomsi teenage svete a mnoho hriechov som si vo svedomí ospravedlňovala výhovorkami. Mala som dvadsaťtri, keď som si povedala, že sa potrebujem začať správať dospelo. Zmena bola nevyhnutná. Teraz, sa už tri roky učím byť pevne ucelená, zodpovedná a múdra. Snažím sa každý deň modliť a rozmýšľať, ako by sa tváril Boh, keby vedľa mňa fyzicky sedel počas spytovania svedomia, keď o svojich skutkoch rozmýšľam. Uvažujem, čo ma môj nebeský Otec učí skrze Desatoro, Sväté Písmo, moju Mamu a môjho Manžela. Je pre mňa nesmierne dôležité mať smerovanie. Boha, ktorý ma učí. Samozrejme, dal mi slobodnú vôľu a ja sa rozhodujem ako chcem. Avšak zistila som, že odkedy sa správam tak, ako ma to učí Božie slovo, som šťastnejšia, pokojnešia, mám úžasné manželstvo a dobrých a múdrych priateľov 😇. Snažím sa čo najviac žiť bez hriechu. Ide o to, že samotný hriech hlavne ten väčší v konečnom dôsledku neublíži iba mne ale aj mojej rodine, blízkym ľuďom. Prečo? Pretože im na mne záleží a chcú pre mňa to najlepšie. Nechcem donekonečna opakovať hriechy a stále sa vyhovárať. Chcem sa učiť nad hriechmi víťaziť. A je to náročné, ale dá sa to. V manželstve si uvedomujem, že už len kvôli tomu skvelému Danielovi, ktorého mi dal Boh sa chcem aj ja stať najlepšou verziou mňa.

Odkedy som Pani Semanová 😍, kúpila som si už dva kostými. Doposiaľ som nemala žiaden. Jeden mám z Malorky a druhý zo sekáča v Prahe. Oba sú karované a veľmi pekné. Kostým, ktorý vidíte na fotkách má 3/4 dĺžku nohavíc a s vysokými topánkami to vyzerá super aj keď nemám úplne chudé nohy modelky. Čo na to poviete vy?

Prajem vám krásny pondelok aj celý týždeň.

S láskou, Barbora. ❤️

  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *