Čo mi dnes “zachránilo život”

“Baby it’s cold outside”, to je najviac výstižný začiatok obdobia, ktoré nastalo. Myslím, že už prišla zima. Veď vidíte, že sa aj teplejšie obliekam. Zatiaľ ubúdajúce stupne pôsobia na mňa všelijako. Som každý druhý deň chorá a aj moja nálada v posledných dňoch trošku klesala. Každý to tak občas má, že sa zle vyspí, má v hlave milión stresov a všetko ho hnevá. Ja som mala posledné tri dni podobné. Spánok mám veľmi slabý a aj to, že som chorá a nemôžem sa hýbať, mi celkom nevyhovuje. Celá táto fyzická nespokojnosť, samozrejme, vplýva aj na moju psychiku a horšie sa mi hľadal dôvod na úsmev.

Dnes som sa mala už ozaj zle a tak som začala rozmýšľať nad tým, ako by som mohla pomôcť aspoň svojej psychickej stránke, keď tá choroba nie a nie odísť. Napadlo mi, že pozbieram posledné kúsky energie a vybehnem na svätú spoveď ku nám na Strossmayerák. A bolo to dobré, ako by povedal Boh v knihe Genezis (pokus o vtip). Prišla som tam s tým ako sa cítim, aké neplechy robím okolo seba a kňaz ma veľmi pekne povzbudil. Dokonca mi čítal zo Svätého Písma! Po slovách “Boh ti odpustil, choď v pokoji,” ma poslal k oltáru Panne Márii si len tak sadnúť a babsky pokecať. Bolo to skvelé a zhrnula by som to asi tak, že niektoré duchovné zážitky sa opísať nedajú, ale ja som odišla z kostola veľmi povzbudená a aj tá choroba sa mi lepšie znáša. Keď sa nedajú zmeniť veci vonkajšie ako je choroba a neviem čo všetko iné, skúsme aspoň zmeniť veci vo svojom vnútri. Pre mňa to znamená ísť bližšie za Bohom.

A teda ešte k tomu vrstveniu. Úprimne neviem, ako budem tvoriť outfity na SWF počas zimy, lebo keď mi je zima, obliekam si všetko teplé, manželove a je mi trošku jedno ako vyzerám. No skúsim aspoň teplé zimné dni (existujú také?😃) byť viac kreatívna, ale keďže sa chystám nakupovať asi iba v sekáči, bude to challenge!

Majte krásny piatoček a víkendík!

Mám vás rada a ďakujem, že čítate tieto moje myšlienkové pochody.

S láskou, Barbora. ❤️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *