Článok pre 20+

Ahojte, dnes začnem priamočiaro. Ak máš 20-, baví ťa blog, môžeš bez obáv pokračovať v čítaní.
A k veci. Dokedy dokážete akceptovať pubertu? Moje merítko siaha asi tak do dvadsiatky. Mám na to vysvetlenie. Si po strednej, buď zakúsiš prvý rok výšku a všetky parties alebo zakúsiš prvý rok v práci a všetky parties alebo si nezamestnaný, živia ťa rodičia a chodíš na všetky parties. Okej, toto nemusí byť úplne že pravidlo a pod slovom parties nemyslím disko kluby, ale voľný čas s priateľmi a flákanie sa.
Potom je potrebné začať myslieť na svoju budúcnosť. Čo ma baví robiť? V akej práci môžem rozvíjať svoje talenty? Chcem sa vydať? Akého muža vedľa seba potrebujem? Čo dokážem akceptovať a čo nie? Chcem mať deti? A takto by sa dalo pokračovať do nekonečna… Je veľmi dôležité poznať čo najskôr odpovede na tieto otázky, lebo odpoveďami si vypestuješ hodnoty na základe ktorých buduješ svoj život. Boh ti dáva cieľ, ale ty si volíš cestu.
Moja hranica puberty a uvedomenie si reálneho života a hodnôt začala až okolo dvadsaťdvojky a dnes si poviem, že niektoré rozhodnutia ľutujem. Nie som typ, ktorý si povie, že všetko je ako má byť. Všetko bolo tak, ako som sa vtedy rozhodla, ale či to bolo správne a či mi to hovorilo  moje srdce je ťažko povedať, lebo vtedy som ho podľa mňa veľmi nepočúvala, čo je škoda.
V dnešnej super pozitívnej galaxii je dôležité poznamenať, že okrem života, ktorý si chceme užívať, sa potrebujeme vedieť nad životom zamyslieť, vedieť sa obetovať, pokoriť, ospravedlniť, uznať si chybu a neubližovať svojim blízkym. Potrebujeme rozmýšľať o tom, čo a s kým chceme prinášať na Zem a podľa toho sa správať a tým aj smerovať svoje skutky.
Potrebujeme mať ciele, sny a túžby. Potrebujeme sa naučiť počúvať ľudí, ktorí nás milujú a chcú nám na našej ceste pomôcť. Myslím, že každý z nás má nos na šťastných ľudí z ktorých si chceme brať príklad a práve oni by nám mali radiť na našej ceste. Naučme sa používať vetu: “prosím, poraď mi”. Všetci sme boli stvorení na planéte Zem a nie je náhoda, že každý z nás nemá svoju vlastnú planétu, kde by bol sám. To, že môžeme byť spolu na jednej má veľký význam. Čo to znamená pre teba?
Majte krásny týždeň moji milí.
S láskou, Barbora ❤️.
okuliare: Letný hit
šaty: H&M
lodičky: Topánkovo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *