BOLA SOM LAKOMEC. SOM VYLIEČENÁ.

Do dospelosti vstupujeme s nejakou minulosťou. Moje pracovné nasadenie a pohľad na financie ovplyvnilo vyrastanie v deväťčlennej rodine bez ocka. Bolo to super, ale má to svoje pre a proti, ako všetko. Spočiatku mojej kariéry som mala pocit, že svoje šťastie uspokojím vtedy, keď budem mať veľa peňazí ,veľké auto a všetko materiálne o čom snívam. Ha ha, ako som sa mýlila. Bála som sa dávať, lebo som si myslela, že mne nič neostane. Zmýšľala som ako taký otrok. Pravda je úplne iná. Nech teraz rozmýšľam akokoľvek, tak viem, že moja rodina mi dala všetko čo som potrebovala a preto aj v živote budem mať stále všetko, čo budem potrebovať. Moja maminka mi dala návod. Nikdy neváhala pomôcť druhým aj keď my sme mali pocit, že nemôže nič rozdávať, lebo haló je nás veľa. Ona však bola veľmi múdra a už od detstva ma svojim príkladom učila, že čím viac dávaš, tým viac dostaneš. Materiálne alebo duchovne. Lebo rovnako ako si dobrý ty, sú dobrí aj ostatní. Navyše, nad všetkým je Boh, ktorý je spravodlivý a všadeprítomný. Všetko vie a všetko vidí. 

Zdravej štedrosti sa postupne učím a som zástanca myšlienky darovania prvotiny. Zo všetkého, čo dostanem sa snažím 10% darovať. Pracujem v kancelárii Godzone Projekt, ktorá koná veľké dielo vo svete, prináša ovocie a je dôležité udržať túto činnosť (vedela som to pred nástupom do práce a život tu ma v tom uistil). Štedrosť som začala rozvíjať prispievaním na Projekt Godzone sumou 10€ mesačne. To je ozaj “nič” a dokáže to takmer každý. Môžeš aj ty takto začať. Čím viac nás bude, tým lepšie. Na tomto linku nájdeš viac info. Bolo to pre mňa fakt ťažké. Zriekať sa peňazí. Nezištne dávať. Postupne mi však Boh ukazoval ako chce používať moje financie a teraz mám radosť z toho, keď mi vždy povie koľko a kde. Nebojím sa dávať, lebo on je môj bankár a každú investíciu najprv prehodnotím posedením v jeho prítomnosti. Ak sa stane, že sa zmýlim a peniaze mi nevyjdu nerobím z toho vedu, lebo sa stále učím. Je nádherné si navzájom pomáhať.

A na záver outfit. Je očividné, že sa farebne dosť podobá predošlému a je to preto, lebo milujem modrú, hnedú, šedú a tieto farby sú súčasťou súčasných outfitov. Konečne je teplo a ja som si mohla obliesť moju krásnu košeľu z kolekcie Renewals by Nosene. Ozaj, už nenosím silonky. Juchú! Konečne som slobodná! 

šnurovacie baleríny: H&M, rifle: od Lenky – som postrihala, košeľa: NOSENE, riflová bunda: Od Nikči – som postrihala, kabelka, vínko – Dolinka

0 Comments

  1. Wow to ste naozaj veľká rodina 🙂 A naozaj obdivujem tvoju maminku, musí to byť veľmi silná žena.
    A nezištne dávať je tá najkrajšia vec, tiež sa snažím pomáhať keď môžem a človeka to dobíja neskutočnou energiou.

    NITA
    NEW POST

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *