pondelok 5. júna 2017

GOOD HABITS.

Celý náš krásny zdravý životný štýl začína pri rozhodnutí spravovať telo, dar od Boha, čo najlepším spôsobom. Ja sama si uvedomujem ako mi záleží na mojom zdraví. Svoje telo milujem a práve preto mám jedálniček plný kvalitných a chutných potravín. 

Rada by som Vám popísala prudukty, ktoré konzumujem takmer každý deň, pretože mi dodávajú energiu a aj vďaka nim sa mi darí víťaziť v mojom procese chudnutia a opeknievania. DNes sa ideme inšpirovať jedlom! Produkty sú zo značky Wolfberry a musím uznať, že ich kvalita a cena je naozaj skvelá.


Matcha tea je kvalitný zelený čaj. Mleté čajové lístky, ktoré sú plné antioxidantov, známe ako katechíny. Sú skvelou prevenciou pred rakovinou a spomaľujú nárast telesnej hmotnosti. Návod na prípravu nájdete tu. Ja ho pijem zhruba 3 krát do týždňa a z váhy mi ubúda, čo len potvrdzuje účinky Matcha tea. en je dôležité to dodržiavať a byť trpezlivý. 
Chia semienka sú neoddeliteľnou súčasťou mojich raňajok v podobe kašičiek a smoothies. Majú veľa vlákniny, železa, vápniku, horčínka. Obsahujú taktiež omega 3 a 6 mastné kyseliny. Chia semienka na seba viažu vodu. Je skvelé ich pred konzumáciou na 15 minút namočiť. V tele zabezpečujú hydratovanie organizmu. Receptov na chia puding nájdete nekonečné množstvo, stačí si len vybrať ten, ktorý vám najviac zachutí. 
Goji (Kustovnica čínska) je ovocím, ktoré by sme si mali pribaliť na opaľovanie. Obsahuje beta - karotén, 19 aminokyselín, vlákninu, bielkoviny, vitamíny A,B a C. Ich konzumácia dodáva rovnako ako Chia veľa energie a ja som aj vďaka týmto semienkam takmer úplne prestala piť kávu. Svoju šálku espressa si dám iba keď mám veľkú chuť! Ozaj, vraj zlepšujú zrak.


Mandľové orechy milujem. Skvelo chutia a majú veľa bielkoviny. Nebojím sa dať si zopár aj večer, aby som vyplnila prázdny žalúdok a stačí naozaj 10 kúskov na zasýtenie. 


Fotky som urobila ja. Páčia sa Vám? :) Verím, že vás článok inšpiroval a aj vy mi dáte typy, aké skvelé potraviny môžem zaradiť do mojej stravy. Krásny pondelok.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára