štvrtok 18. mája 2017

"JA HO ZMENÍM/ON SA ZMENÍ" SI PROSÍM VYHOĎ Z HLAVY.Keď sa do niekoho naozaj a úprimne zaľúbite, beriete toho človeka aj s jeho nedostatkami. Myslím si, že ak dvaja ľudia vstupujú do vzťahu mali by si uvedomiť, či ten druhý je niekto, na kom by nič nemenili. Zdôrazňujem nič, lebo iba vtedy je podľa mňa ok začať vzťah. Vidíte, že ten človek má aj svoje muchy, ale dokážete ich akceptovať. Predsa len, keď si to obrátime na seba. Ako by sa nám páčilo, keby niekto začal s nami vzťah s tým, že "ale toto musíš určite zmeniť". Podľa mňa je to prvý prejav toho, že ten vzťah nebude o slobode. Ja sa môžem zmeniť k lepšiemu, ale nesmie to byť podmienka môjho partnera pre naše fungovanie. Sú vlastnosti a veci, ktoré dokážeme na tom druhom tolerovať a zároveň stále platí, "kto je pre mňa Titanik, pre inú je loďou lásky". Tak to už chodí a preto, nevstupujme do vzťahu s tým, že ho/ju chceme zmeniť. Vstupujme do vzťahu z čistej lásky, kedy nedokonalosti berieme ako súčasť toho druhého s tým, že aj on/ona chápe, že nie sme dokonalí.
Ja som si uvedomila ešte jeden dôležitý fakt. To, že ja som pre niekoho "dokonalá" automaticky neznamená, že aj on je pre mňa. Stalo sa mi, že mi muž povedal, že som úplne najúžasnejšie dievča a aj keď boli veci, ktoré mi na ňom výrazne prekážali, povedala som si, že keď ja jemu úplne vyhovujem, tak postupne bude aj on mne. Tururu. Rozišli sme sa. Takže nie. Obaja sa musíte poznať a poznať aj svoje nedokonalosti a vedieť ich tolerovať. Musí to fungovať vzájomne. Ak sú to črty, ktoré vám neskutočne vadia, uvedomte si, že v mori pláva veľa rýb a určite v pravý čas natrafíte na jednu z tých, ktorá má v plavbe pokračovať s vami. 


Občas si pri tvorbe outfitu "vyhodím z kopýtka" a milujem, keď môžem byť bláznivo iná. Mať opäť pätnásť a roztomilú sukňu s nekonečnými vrstvami tylu. Dnes som sa ozdobila detailom, ktorý je z hand-made dielne mojej sestry. Vyrába motýliky a také tie rozličné mužské doplnky (traky a pod). Očividne pasujú nie len mužom a vraj vám vie splniť všetky materiálovo potlačové sny. Pozrite si jej stránku na Sashe a ak máte záujem si niečo objednať napíšte jej. Je veľmi šikovná. sukňa: Mia dresses, košeľa: Esprit, sandálky: F&F, motýlik. Petra Turčáková

photo: Adam Lukáč

1 komentár :

  1. super fotky :) riadne ti pristane takáto kombinácia farieb barb :)

    OdpovedaťOdstrániť